تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
تست فلایت اپل

همه چیز درباره ی تست فلایت اپل

TestFlight امکان دعوت از کاربران برای تست و آزمایش برنامه‌ها تجربیات خاص برنامه‌ها را فراهم می‌کند. با این قابلیت می‌توانید بازخورد ارزشمندی قبل از انتشار برنامه‌های خود در اپ استور داشته باشید. شما می‌توانید حداکثر تا ۱۰ هزار آزمایش کننده را فقط با استفاده از آدرس ایمیل آن‌ها یا با به اشتراک گذاری یک لینک عمومی دعوت کنید. آن‌ها می‌توانند برنامه‌ی شما را به‌صورت کامل تست کرده و بازخورد خودشان را ارائه دهند. از این بازخورد می‌توانید برای تحلیل برنامه‌ی خود و رفع باگ ‌ها استفاده کنید.
بررسی اجمالی

برای استفاده از TestFlight، باید حداقل یک نسخه‌ی بتا از برنامه‌ی خود در App Store Connect بارگزاری کنید و از آزمایش کنندگان با استفاده از آدرس ایمیل آن‌ها یا با به اشتراک گذاری یک لینک عمومی دعوت بعمل آورید. آزمایش کنندگان می‌توانند با پذیرش دعوت‌نامه‌ای که از طریق ایمیل ارسال کرده‌اید، یا دنبال کردن لینک عمومی، شروع به کار کنند. برای نصب برنامه‌ی شما و ارائه‌ی بازخورد، آزمایش کنندگان می‌توانند برنامه‌ی TestFlight را روی آیفون، آیپاد تاچ، آیپد، اپل واچ و اپل تی وی نصی کنند.

تست کنندگان داخلی

تست فلایت اپل

شما می‌توانید حداکثر تا ۱۰۰ عضو به‌عنوان دارنده‌ی حساب، مدیر، مدیر برنامه، برنامه نویس یا بازاریاب به عنوان تیم داخلی خود انتخاب کنید. آن‌ها به‌راحتی با این روش می‌توانند نسخه‌ی بتای برنامه شما را آزمایش کرده و بازخوردهای خودشان ارائه کنند. هر عضو می‌تواند تا ۳۰ دستگاه را تست کند. آزمایش کنندگان داخلی می‌توانند به همه‌ی نسخه‌های بتای موجود برای آزمایش برنامه دسترسی داشته باشند.

آزمایش کنندگان و گروه‌های خارجی

با استفاده از آدرس ایمیل یا با فعال کردن و به اشتراک گذاری یک لینک عمومی، می‌توانید حداکثر تا ۱۰ هزار آزمایش کننده خارجی را دعوت کنید. این روند درواقع یک دعوت آزاد برای هر کسی است که برای آزمایش برنامه‌ی شما انتخاب شده است. به سادگی می‌توانید گروهی از آزمایش کنندگان را ایجاد کرده و نسخه‌های مختلف برنامه که دوست دارید مورد تست قرار بگیرند را به این گروه‌ها اضافه کنید. شما همچنین می‌توانید چندین گروه ایجاد کرده و نسخه‌های متفاوتی از برنامه‌ی خود را در هرکدام از این گروه‌ها اضافه کنید. بسته به اینکه می‌خواهید روی کدام یک از ویژگی‌های برنامه تمرکز داشته باشید، این گروه‌ها می‌توانند کارکرد متفاوت داشته باشند.

هنگامی که اولین نسخه از برنامه خود را به گروه اضافه کردید، بیلد برای بررسی برنامه‌ی بتا ارسال خواهد شد تا مطمئن شوید که دستورالعمل‌های خاصی بررسی اپ استور را انجام داده‌اید. پس از تائید بیلد موردنظر، آزمایش می‌تواند روال اصلی خود را شروع کند.

استفاده از ایمیل از دعوت از آزمایش کنندگان

آگر آدرس ایمیل یک تست کننده را می‌دانید، می‌توانید برای نصب برنامه‌ی خود و شروع آزمایش، یک دعوت‌نامه با پیوند را از طریق ایمیل به آن‌ها ارسال کنید. اگر یک مجموعه آزمایش کننده خارجی یا افراد خاصی را برای تست برنامه‌ی خود مدنظر دارید، می‌توانید از ایمیل به‌عنوان یک شیوه‌ی موثر برای به اشتراک گذاری نسخه‌های بتای برنامه‌ی خود استفاده کنید.

استفاده از لینک عمومی برای دعوت از آزمایش کنندگان

لینک‌های عمومی به شما این اکان را می‌دهد که برنامه‌ی خود را بدون ایمیل یا سایر اطلاعات تماس، با افراد خارج از تیم توسعه‌ی خود به اشتراک گذارید. می‌توانید لینک عمومی خود را در رسانه‌های اجتماعی سیستم‌عامل‌های پیام رسانی، کمپین‌های مختلف و موارد دیگر به اشتراک گذارید تا قابلیت مشاهده‌ی نسخه‌ی بتا را گسترش دهید. اگر گروه خاصی از آزمایش کنندگان را در اختیار ندارید، می‌توانید از لینک عمومی به‌عنوان راهی موثر برای افزایش میزان دسترسی برنامه و رشد مخاطبین آزمون استفاده کنید.

برای فعال کردن لینک عمومی می‌توانید به صفحه‌ی TestFlight خود رفته و روی یکی از گروه‌های موجود کلیک کنید و سپس روی Enable Public Link کلیک کنید. سپس می‌توانید لینک ایجاد شده را کپی کرده و در خارج از تیم سازمانی خود به اشتراک گذارید. هنگامی که لینک عمومی خود را به اشتراک می‌گذارید، بسیاری از سیستم‌عامل‌های رسانه‌های اجتماعی توانایی مشاهده‌ی آیکون، نام و دستگاه‌های پشتیبانی شده از برنامه را خواهند داشت. برای کمک به تست کنندگان احتمالی برنامه‌ی خود، می‌توانید جزئیات بیشتری در مورد برنامه و TestFlight خود با آن‌ها درمیان گذارید. به یاد داشته باشید که برای تبلیغ برنامه‌ی خود در TestFlight، بهتر است که نام تست فلایت خود را بومی‌سازی نکرده و نشان سفارشی نیز روی آن قرار ندهید.

تست فلایت اپل

در صورت تمایل می‌توانید تست کنندگانی که می‌توانند از لینک عمومی برای عضویت در گروه استفاده کنند را محدود کنید. بسته به منبع تیم خود، ممکن است بخواهید که کار را با تعداد کم شروع کرده و با گذشت زمان محدودیت را بردارید. در صورت رسیدن به محدودیت، می‌توانید گروه یا لینک عمومی خود را غیرفعال کنید. هر کسی که می‌خواهد به عنوان یک آزمایش کننده برنامه شناخته شود، پیغامی را مبنی بر پر بودن نسخه‌ی بتا مشاهده خواهد کرد. برای اطمینان از تجربه‌ی کاربری خوب برای آزمایش کنندگان بالقوه، می‌توانید لینک عمومی خود را در یک مکان مناسب به اشتراک گذارید و به موقع آن را حذف کنید.

اطلاعات آزمون

هنگام به اشتراک گذاری برنامه‌ی خود با آزمایش کنندگان خارجی، باید اطلاعات لازم در مورد کیس مورد آزمایش را با آن‌ها درمیان گذارید و سایر اطلاعات مهم مربوط به آزمایش را نیز به آن‌ها بدهید. این جزئیات در صفحه‌ی اطلاعات آزمون برنامه در App Store Connect وارد خواهد شد. شما همچنین باید یک آدرس ایمیل هم ارائه دهید که روی آن نظارت داشته باشید و بتوانید بازخوردی که آزمایش کنندگان ارائه می‌دهند را دریافت کرده و به آن‌ها پاسخ دهید. هنگام نشر برنامه به آزمایش کنندگان داخلی، دادن اطلاعات آزمون اختیاری خواهد بود.

جمع‌بندی

بدین ترتیب شما با تست فلایت می‌توانید به‌صورت کامل از روند برنامه‌ی خود اطلاعات مفیدی را کسب کرده و از آن‌ها برای تکمیل برنامه‌ی خود استفاده کنید. بخش‌های مختلفی قابلیت آزمایش در تست فلایت را خواهد داشت و می‌توانید جنبه‌های مختلفی از برنامه را در اختیار گروه‌های آزمایش کننده قرار دهید. با این کار آزمایش کنندگان تمرکز بهتری روی مورد آزمایش خواهند داشت و شما نیز بازخوردها را به‌صورت منظم و در مورد همان بخش دریافت می‌کنید. فراموش نکنید که تست کنندگان باید جامعه آماری مناسبی باشند و شما برای این منظور باید گروه‌های شاخص را شناخته و لینک عمومی را در اختیار آن‌ها قرار دهید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *