تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-66171283
ورود اپل به بحران مسکن و خرید قسطی گوشی آیفون

ورود اپل به بحران مسکن، دو رویی است

بحران مسکن و مبارزه اپل با آن

اپل دیروز در بیانیه ای اعلام کرد که قصد دارد تا با بودجه ای 2.5 میلیارد دلاری، وارد مبارزه با بحران مسکن در ایالت کالیفرنیا شود.

پس از انتشار این بیانیه، نامزد ریاست جمهوری از حزب دموکرات آمریکا یعنی سناتور برنی سندرز، اپل را محکوم کرد و گفت که این کمپانی با پرداخت نکردن کامل مالیات، خود به ایجاد بحران در مسکن کمک کرده است.

بحران مسکن و مبارزه اپل با آن و خرید اقساطی محصولات اپل
بحران مسکن و مبارزه اپل با آن

سندرز در بیانیه ای گفت که کمک 2.5 میلیارد دلاری اپل برای رفع بحران مسکن در کالیفرنیا، مصداق بارز دو رویی است.

کمپانی اپل سعی دارد تا بحران چندین میلیارد دلاری را که خود ایجاد کرده است را با پرداخت چند پنی (واحد کوچک پول) از بین ببرد.

 سناتور ایالات ورمونت می گوید که اپل با این بیانیه تلاش دارد تا مردم را از این حقیقت که در واقع خود او مسئول به وجود آمدن این بحران است، منحرف کند.

سندرز همچنین اشاره کرد که اپل تنها کمپانی تکنولوژی فرار کننده از مالیات نیست که تصمیم گرفته تا با وارد کردن خود به این گونه اقدامات انسان دوستانه، خود را خوب جلوه بدهد بلکه فیسبوک و گوگل نیز اقدام مشابهی را البته در ابعاد کوچک تر انجام داده اند.

 طبق گفته سندرز، اپل 800 میلیون دلار از یارانه پرداخت کننده های مالیات را جمع آوری می کند و در عین حال سود دهی های چند تریلیون دلاری خود را مخفی می کند تا از پرداخت مالیات های میلیارد دلاری فرار کند.

این اولین باری نیست که برنی سندرز با اپل مشاجره کرده است.

در سال 2016 نیز او از اپل خواسته بود تا محصولات خود را در آمریکا تولید کند و مالیات آن را نیز بدهد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز، روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 3.6 / 5. تعداد امتیاز: 85

هنوز امتیازی ثبت نشده است

kurur_sib
بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *