تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
دادگاه سرنوشت ساز اپل و اریکسون

دادگاه سرنوشت ساز اپل و اریکسون ژوئن سال ۲۰۲۳ برگزار می‌شود

نبردی که اپل و اریکسون بر سر پتنت‌های 5G با همدیگر راه انداخته‌اند، احتمالا همین‌طور تا تابستان سال آینده میلادی ادامه پیدا خواهد کرد و اگر توافقی حاصل نشود، محاکمه اصلی قرار است که در ژوئن ۲۰۲۳ برگزار شود. هنوز مشخص نیست که مذاکرات بین اپل و اریکسون در چه سمت و سویی قرار دارد. همان‌طور که در سال ۲۰۱۵ هیچ توافقی بین این دو کمپانی وجود نداشت، احتمالا با ادامه‌دار بودن این جریان، دادگاه با درخواست اخراج هر دوی این کمپانی‌ها از پتنت‌های یاد شده موافقت خواهد کرد. این دو شرکت سالهاست که در مورد مجوز ثبت اختراع اختلاف دارند. در سال ۲۰۱۵، هر دو شرکت علیه یکدیگر شکایت کرده‌اند که در نهایت منجر به درخواست اریکسون از ممنوعیت آیفون در ایالات متحده شد.

داستان ادامه‌دار اپل و اریکسون

دادگاه سرنوشت ساز اپل و اریکسون

پس از یک وقفه شش ساله، بار دیگر در اکتبر سال ۲۰۲۱ این ماجرا شروع شد. اریکسون سه سال پس از اعلام نرخ پتنت 5G خود، با اپل تماس گرفته و درخواست برگزاری مذاکرات برای پتنت‌ها را کرد. در شکایت اریکسون آمده است که اپل بدون توجه به راه حل‌های ارائه شده اریکسون، نرخ‌های مربوط به پتنت 5G را یکسویه یکپارچه کرده است. اریکسون ۱۰۰ نمودار به اپل ارائه کرده است که قدرت SEP های آن را نشان می‌دهد. طرفین در ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۱ با همدیگر ملاقات کردند تا در مورد تجزیه و تحلیل اپل از اطلاعات بحث کنند. اریکسون بار دیگر در دسامبر سال گذشته شکایتی را مطرح کرده و مدعی شد که اپل از تاکتیک‌های قوی در استفاده از پتنت‌ها بهره برده است و شرایط منصفانه رعایت نشده است.

بیشتر بخوانید: دعوای اپل و اریکسون سر پتنت به اورپا کشیده شد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *