تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
استفاده اپل از NDA ها

خزانه داران ایالتی ایالات متحده خواستار در مورد استفاده اپل از NDA ها است

خزانه داران ایالتی از هشت ایالت آمریکا، نامه‌ای را به کمیسیون SEC در زمینه توافق نامه‌های عدم افشای اطلاعات امضا کرده‌اند و از آن‌ها خواسته‌اند که در مورد استفاده اپل از این توافق‌ نامه‌ها تحقیقاتی صورت گیرد. در تابستان سال ۲۰۲۱، جنبش AppleToo تلاش می‌کرد تا الگوهای نژادپرستی، تبعیض جنسی، نابرابری و سو استفاده‌های احتمالی را در اپل افشا کند. گزارش‌های بعدی هم به این نکته اشاره می‌کرد که گویا شرکت پتانسیل خفه کردن اظهارنظر و افشاگری کارکنانش را دارد و این‌ها ادعاهایی هستند که می‌توانند توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مورد بررسی قرار گیرند.

موضوعات مطرح شده در SEC

استفاده اپل از NDA ها

نامه‌ای به رئیس SEC نوشته شده است که از تلاش‌های این کمیسیون برای پایان دادن به «استفاده از بندهای پنهان کاری در قراردادهای استخدامی و پس از استخدام» حمایت دارد. این موضوع می‌تواند به موضوعات تبعیض آمیز یا آزاردهنده در مورد این شرکت هم اثر بگذارد. خزانه داران دولتی می‌گویند که استفاده از چنین بندهایی برای محافظت از اطلاعات شرکتی مانند IP یا سایر اسرار تجاری است. در این نامه آمده است که: «با این حال، بسیاری از شرکت‌ها حقوق کارگران خود را برای صحبت آشکار در مورد آزار، تبعیض و سایر اعمال غیرقانونی در نظر نگرفته‌اند و این بندهای پنهان سازی کاملا در جهت عکس ماجرا عمل می‌کند».

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در مورد چنین بندهایی در توافق نامه بین کارکنان اپل با شرکت بیان کنید. می‌توانید در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

بیشتر بخوانید: اپل همچنان کمیسیون برنامه را از توسعه دهندگان دریافت خواهد کرد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *