تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
وارن بافت

وارن بافت بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار از سهام اپل درآمد داشته است

وارن بافت از زمانی که یرای اولین‌بار در سال ۲۰۱۶ روی شرکت اپل سرمایه‌گذاری کرده بود، ۱۰۰ میلیارد دلار کسب درامد داشته است. این آمار با سرمایه‌گذاری افسانه‌ای کوکاکولا هم قابل مقایسه است. برکشایر هاتاوی متعلق به بافت، برای اولین‌بار خرید سهام اپل را به سال ۲۰۱۶ بازمی‌گردارند. به گزارش CNBC، در اواسط سال ۲۰۱۸، ۵ درصد از سهام غول فناوری کوپرتینویی با هزینه کلی ۳۶ میلیارد دلار به بافت اختصاص پیدا کرد. از آن زمان، قیمت سهام اپل سر به فلک کشیده و بازدهی ۱۰۰ میلیارد دلاری بافت را روی کاغذ به همراه داشت. چرا که سرمایه‌گذاری وی در اپل به بیش از ۱۶۰ میلیارد دلار افزایش یافته است.

رشد اپل سبب شده است که برخی از تحلیل‌گران، سرمایه‌گذاری‌های بافت روی سازنده گوشی آیفون را با یکی از سرمایه‌ گذاری‌های افسانه‌ای تر او مقایسه کنند که همان کوکاکولا نام دارد. بیل اسمید، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در Smead Capital Management، به CNBC گفته است که بافت هم‌اکنون لحظات خوش کوکاکولا را در اپل می‌گذارند. بافت در سال ۱۹۸۸ شروع به خرید سهام کوکاکولا کرد. سهام کوکاکولا از آن زمان تاکنون بیش از ۲ هزار درصد افزایش یافته است. در حال حاضر، شرکت بزرگ نوشیدنی جهان، چهارمین جایگاه بزرگ سهام برکشایر هاتاوی است که این شرکت هم ۴۰۰ میلیون سهم در آن دارد.

فعالیت بافت در کنار اپل

وارن بافت

براساس گزارش‌ها، این سرمایه‌گذار ۹۱ ساله به یکی از طرفداران بزرگ اپل تبدیل شده است و اکنون این شرکت را یکی از چهار غول برتر جهان می‌داند که مجموعه کسب و کارهای خودش را هدایت می‌کند. نکته مهم این است که اپل نقش مهمی هم در کمک به برکشایر هاتاوی برای مقابله با ویروس کرونا داشته است. به گفته جیمز شاناهان، تحلیل‌گر معروف، این شرکت مستقر در کوپرتینو، تبدیل به یک شرکت خانگی برای برکشایر شده است. بافت بیشتر موقعیت خود را با هزینه متوسط حدود یک چهارم قیمت فعلی بازار خریداری کرده است. فشارهای خرید مجدد سهام اپل هم سبب افزایش مالکیت برکشایر هاتاوی شده است. بافت در طول سال‌های اخیر، موقعیت خود را کم‌تر کرده است و در پایان سال ۲۰۲۱ هم به ۵.۴۳ درصد از مالکیت این شرکت کمک کرد.

براساس گزارش‌ها، برکشایر هاتاوی سالانه حدود ۷۷۵ میلیون دلار از سهام اپل بهره می‌برد. علیرغم اینکه بافت در طول سال‌های اخیر به‌دلیل دوری از سرمایه‌گذاری اپل معروف بوده است، اما سازنده گوشی‌های آیفون یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌های وی در طول سال‌های اخیر بوده است. طبق گزارش جدید، رشد اپل و سهام مالکیت وی، نشان می‌دهد که سرمایه‌گذار، اپل را به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری بلند مدت می‌بیند و درست مانند کوکاکولا با آن رفتار می‌کند. شما نیز می‌توانید نظرات خود را در مورد میزان دارایی وارن بافت و سهام وی در اپل با ما به اشتراک گذارید.

بیشتر بخوانید: سرمایه‌گذاران در مورد ادامه رشد اپل اختلاف نظر دارند

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال