تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
نسخه بتای Illustrator روی اپل سیلیکون

ایلاستریور در اپل سیلیکون

کمپانی بزرگ ادوبی نرم افزار ایلاستراتور را به‌صورت آزمایشی روی آخرین معماری تراشه اپل ارائه کرده است و این اقدامی است که کمتر از یک ماه پس از انتشار ادوبی فتوشاپ روی اپل سیلیکون انجام می‌شود. ادوبی در جریان این انتشار، برخی از ویژگی‌های اصلی این برنامه را روی معماری جدید تراشه اپل ارائه کرده است و می‌تواند داشته‌های زیادی از این برهه زمانی دریافت کند. اویناش سینگ کوتوال، مدیر ارشد برنامه ادوبی ایلاستراتور، در اواخر هفته‌ی گذشته، پستی را در فروم UserVoice منتشر کرده و اظهار داشت که: «ما بسیار خوشحال هستیم که اولین نسخه‌ی بتای ایلاستراتور را به‌طور طبیعی روی سخت افزار اپل سیلیکون اجرا کرده و اعلام می‌داریم که روند موفقیت آمیزی را در پی خواهیم داشت. این نسخه‌ی اولیه Illustrator است که برای اپل سیلیکون ارائه شده است و بسیاری از ویژگی‌های اصلی برنامه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. شما از این ویژگی‌ها می‌توانید برای نیازهای روزمره خود استفاده کرده و با اطمینان کامل آن‌ها را مورد بهره برداری قرار دهید. ما از شما می‌خواهیم که برنامه را تست کرده و نظرات و بازخوردهای خود را با ما درمیان گذارید.»

ایلاستریور در اپل سیلیکون

شما می‌توانید این نسخه‌ی بتا از برنامه Illustrator روی اپل سیلیکون را از طریق بخش Beta Apps سیستم Creative Cloud Desktop دانلود کنید. ماه گذشته، ادوبی از عرضه اولین نسخه‌ی فتوشاپ برای اجرای اولیه در مک با تراشه جدید سیلیکون M1 اپل خبر داده بود و حال این دومین برنامه‌ای است که به این تراشه جدید راه پیدا می کند.

نسخه بتای Illustrator روی اپل سیلیکون

آزمایشات اولیه توسط ادوبی نشان می‌دهد که فتوشاپ عملکرد قابل توجهی را در کل زمان بتا توسط کاربران داشته است و تراشه جدید مک، سربلند از این تست‌ها بیرون آمده است. طبق گفته‌ی این شرکت، فتوشاپ برای مک‌های M1، اکثر فعالیت‌ها را ۱.۵ برابر سریع‌تر از تراشه‌های اینتل انجام داده است و باید دید که نسخه‌ی اصلی چه عملکردی خواهد داشت. پیش بینی می‌شود که ایلاستراتور نیز شرایط مشابهی را با فتوشاپ پیدا کرده و عملکرد قابل توجهی در تراشه جدید اپل داشته باشد. باید منتظر ماند و دید که نتیجه‌ی بازخورد کاربران و تست‌های خود ادوبی چه عملکردی را به ثبت خواهد رساند.

هفته‌ی گذشته اعلام شده بود که نسخه‌ی بتا به لطف حذف روند اعتمادسازی به Rosetta 2 جهت شبیه سازی x86، عملکرد بهتری را به ارمغان خواهد داشت. پست منتشر شده توسط خود ادوبی نیز اشاره به این دارد که ویژگی‌های اصلی در این نسخه بتا پشتیبانی شده‌اند و به همین دلیل نزدیکی بیشتری با تست‌های اصلی خواهد داشت. البته هنوز به نظر می‌رسد که برنامه کاربردی نبوده و برخی از قسمت‌های مهم برنامه در دسترس نخواهد بود. به هر حال می‌توانید این نسخه‌ی بتا را با تمام ویژگی‌هایش بررسی کرده و یک تحلیل کلی راجع به اجرای برنامه روی تراشه جدید اپل داشته باشید.

طبق پستی که ادوبی منتشر کرده است، هر کسی که قبلا قادر به دانلود نسخه‌ی بتا از سیستم یاد شده نبوده است، می‌تواند با بخش پشتیبانی شرکت تماس گرفته و درخواست اضافه شدن برنامه به سیستم خودش را داشته باشد. این نسخه‌ی بتا دقیقا چند ماه پس از آن منتشر می‌شود که ادوبی بتای سیلیکون اپل سایر برنامه‌های ابری خود مانند پریمیر پرو، پریمیر Rish و Audition را نیز ارائه کرده بود.

با ادامه‌ی روند عرضه‌ی برنامه‌های سیلیکون اپل و دور شدن بیشتر کامپیوتر مک از اینتل، به‌روزرسانی‌هایی از این دست، اهمیت بسیار بیشتری پیدا خواهند کرد. اکثر قریب به اتفاق پایگاه‌‌ّای اپل در حال حاضر روی اینتل اجرا می‌شوند، اما با خرید مک بوک‌های جدید، افراد در سال‌های آینده می‌توانند تغییر را در گستره‌ی بیشتری حس کنند. به‌عنوان مثال، بهترین مکی که هم‌ اکنون در بازار وجود دارد، مربوط به تراشه M1 است. به همین دلیل شاید در آینده‌ای نه چندان دور، شاهد گسترده‌تر شدن استفاده از تراشه جدید اپل سیلیکون در دستگاه‌های این شرکت باشیم.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *