تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
ارتقا رم مک بوک M1

ارتقا رم و حافظه SSD مک بوک M1 اپل

گفته می‌شود که تکنسین‌های چینی در به‌روزرسانی حافظه و ذخیره‌سازی تراشه M1 موفقیت‌های زیادی را کسب کرده‌اند و این موضوع نشان می‌دهد که سیلیکون سفارشی یکپارچه اپل برای مک، ممکن است انعطاف‌پذیرتر از چیزی باشد که به نظر می‌رسد.

گزارش‌هایی از تکنسین‌های نگهداری و تعمیرات که می‌توانند حافظه و ذخیره سازی مک‌های M1 را گسترش دهند، در شبکه‌های اجتماعی چین شروع به کار کرده است. البته گزارش‌های بین المللی هم نشان می‌دهد که وضعیت روشن‌تر از قبل شده و بررسی‌های بیشتری می‌توان روی آن انجام داد.

تکنسین‌های گوانگژو چین، کشف کرده‌اند که می‌توان حافظه رم را از تراشه M1 و ماژول SSD نزدیک آن جدا کرده و بدون اینکه دستگاه خراب شود، قطعات بزرگ‌تری را که به درستی توسط مک او اس شناخته شده‌اند را جایگزین کرد.

به عنوان اثباتی برای این موضوع، تعداد زیادی از تصاویر نشانگر روند مدل پایه مک بوک ایر M1 همراه با ۸ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی هستند که می‌توان آن را به ۱۶ گیگابایت رم و ۱ ترابایت حافظه داخلی ارتقا داد. این تغییر به درستی می‌تواند مک او اس بیگ سور نشان داده شود و به‌صورت آنلاین نیز به اشتراک گذاشته شده است.

مولفه‌ی حافظه‌ی رم و SSD موجود در مک بو‌ک‌های M1 اپل، در جای مخصوص خودشان لحیم کاری شده‌اند و این کار را بسیار چالش برانگیز می‌کند. گزارشی نیز منتشر شده است که احتمال خرابی چنین ارتقایی را بسیار زیاد عنوان می‌کند. این ارتقا به‌صورت غیر رسمی انجام شده و یقینا ضمانت اپل را نیز نقض می‌کند و باید بسیار مراقب باشید.

ارتقا رم مک بوک M1

اپل طی سالیان گذشته، به‌روزرسانی مکینتاش را برای کاربران به‌طور فزاینده‌ای چالش برانگیز کرده است و تصور می‌شود که مک بوک M1 اپل نیز به لحاظ فیزیکی، کاملا یکپارچه عمل کند. به‌ نظر می‌رسد که امکان به روزرسانی حافظه رم و حافظه ذخیره سازی مک بوک‌های M1، نیازمند یک روش تهاجمی و پرخطر بوده و کشف مهمی برای آینده محسوب شود.

به دلیل دشواری خاصی که در روند به روزرسانی حافظه رم یا SSD وجود دارد، تقریبا همه‌ی دارندگان مک بوک‌های M1 احتمالا باید به حافظه و پیکربندی حافظه‌ای که هنگام خرید انتخاب کرده‌اند، اعتماد داشته باشند. چنین موردی تنها توسط تعداد محدودی از دارندگان مک بوک‌های M1 اپل که علاقه‌مند به به‌روزرسانی دستگاه خود هستند، انجام خواهد شد و یکی از دلایل آن هم چالش برانگیز بودن آن‌ها است. پیشنهاداتی هم در همین گزارش‌ها آمده است که گویا M1 هایی که نسخه‌ی به‌روزرسانی شده‌ی آن‌ها در دسترس قرار می‌گیرد، از طریق کانال‌های غیر رسمی به دست علاقه مندان برسد. یقینا دارندگان مک بوک‌های M1 علاقه‌مند خواهند بود که این روند از به روزرسانی را انجام داده و عملکرد بهتری را از دستگاه خودشان داشته باشند. حال باید منتظر ماند و دید که آیا با گذشت زمان این روند بهینه سازی خواهد شد یا اینکه ما گزینه‌ی مناسب‌تری را خواهیم داشت.

یقینا کاربران عادی به تنهایی نمی‌توانند چنین ارتقاهایی را برای مک بوک خود فراهم کنند. با توجه به پیچیده بودن این روش، یقینا هزینه‌ی کار هم بالا خواهد بود و ممکن است که کاربران زیادی زیر بار چنین هزینه‌ای نروند. به هر حال این یک روش خاص است که چند کاربر منحصربه‌فرد، اقدام به استفاده از آن خواهد کرد. شاید در آینده‌ای نزدیک، روش‌های بهینه‌تری هم وجود داشته باشد که هزینه‌ی پایین‌تری را روی دست این افراد گذارد. مسئله‌ی نقض ضمانت‌ نامه‌ی اپل نیز مورد دیگری است که احتمالا کاربران زیادی را از این کار منصرف خواهد کرد. به هر حال در ابتدای راه محصولات M1 اپل هستیم و در آینده‌ای نزدیک، شناخت بیشتر از این تراشه، شرایط را بسیار بهتر خواهد کرد. صرفا باید منتظر ماند و دید که گزارشات جدید چه روندی را برای ارتقا مک بوک‌های M1 اپل پیش بینی خواهد کرد.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال