تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
قابلیت ECG اپل واچ

اپل قانون ضد انحصار را در مورد قابلیت ECG اپل واچ رعایت نکرده است

یک قاضی فدرال اعلام کرد که شکایت AliveCor مبنی بر اینکه اپل برنامه‌های ضربان قلب سوم شخص را در اپل واچ مسدود کرده و ضد رقابت عمل می‌کند، پذیرفته شده است. شرکت پزشکی موبایل AliveCore در ماه می ۲۰۲۱ علیه اپل شکایت کرده و در جریان محاکمه اعلام کرد که اپل در به‌روزرسانی جدید watchOS خود، دسترسی اپلیکیشن‌های سوم شخص به سیستم نظارت بر ضربان قلب را مسدود کرده است. حال یک قاضی فدرال اعلام کرده است که این پرونده می‌تواند سبب محاکمه اپل شود. به گزارش رویترز، جفری وایت قاضی منطقه‌ای ایالات متحده حکم داده است که AliveCor احتمالا در تلاش است تا نقض قانون ضد تراست توسط اپل را اثبات کند.

نظر دادگاه

قابلیت ECG اپل واچ

قاضی در حکم خود نوشته است: «AliveCore ادعا می‌کند که اپل تغییراتی در الگوریتم ضربان قلب ایجاد کرده است که باعث می‌شود اپلیکیشن‌های سوم شخص اصلا نتوانند داده‌های مربوط به قابلیت ECG را از کاربران دریافت کنند». ادعاهای شاکی هم مورد قبول واقع شده و اپل به رفتار ضد رقابتی محکوم می‌شود. با این حال، قاضی وایت ادعای جداگانه AliveCore مبنی بر اینکه اپل انحصار ساعت‌های هوشمند را که می‌تواند شامل ویژگی‌های ECG باشد را کرده است. به گفته قاضی، مچ بند KadiaBand این شرکت که توانایی ضبط نوار قلب را دارد، در بازار حضور داشته اما نمی‌تواند با اپل واچ رقابت کند. ادعای ضد رقابتی عمل کردن اپل، یکی از مجموعه شکایت‌هایی است که همواره توسط شرکت‌های مختلف مطرح می‌شود.

بیشتر بخوانید: تیم کوک به نجات جان یک دندانپزشک توسط اپل واچ واکنش نشان داد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *