تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
مک او اس بیگ سور

سیستم عامل مک او اس بیگ سور و کاتالینا همچنان به اصلاح امنیتی نیاز دارند

علیرغم ارائه به‌روزرسانی‌های اخیر برای اصلاح باگ‌های مختلف مک او اس مونتری، اپل هنوز این اصلاحات را در دو نسخه آخر macOS اعمال نکرده است و طبق گزارش‌ها، تا ۴۰ درصد از مک‌های فعال همچنان در معرض خطر قرار دارند. اپل در به‌روزرسانی ۳۱ مارس خود برای مک او اس مونتری، باگ‌های مهمی را برطرف کرده است. اما هنوز هم سیستم عامل‌های بیگ سور و کاتالینا در این زمینه به‌روزرسانی نشده‌اند. طبق گزارش جدیدی، اپل به‌طور سنتی از دو نسخه فعلی و قبلی خود در زمینه به‌روزرسانی‌های امنیتی پشتیبانی می‌کند. یکی از دو سیستم آسیب‌پذیر که به‌طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته‌اند، هنوز هم سیستم‌عامل macOS Big Sur ا تهدید می‌کنند.

باگ‌های مختلف سیستم‌عامل مک

مک او اس بیگ سور

این باگ به AppleAVD ارتباط پیدا می‌کند و فریم مربوط به رمز گشایی صدا و تصویر را تحت تاثیر قرار داده است. باگ دوم هم به درایور گرافیک اینتل ارتباط دارد و همچنین تاثیرات خود را روی کاتالینا و بیگ سور اعمال کرده است. بلاگ امنیتی مک هم طی تخمینی اعلام کرده است که به‌دلیل عدم به‌روزرسانی این سیستم عامل‌ها، ۳۵ الی ۴۰ درصد از تمام مک‌های فعال در معرض آسیب قرار دارند. ناشر این وبلاگ می‌گوید: «اطمینان بالایی وجود دارد که این باگ روی مک او اس بیگ سور و کاتالینا تاثیر می‌گذارد. تقریبا تمام آسیب‌های درایور گرافیک اینتل هم همین شرایط را دارد». اپل هنوز اظهار نظری در این رابطه نکرده است.

بیشتر بخوانید: باگ مربوط به عملکرد پردازنده گرافیکی PCI-E مرتفع شد

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید.

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *