تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
مسمومیت غذایی در کارخانه آیفون هند

مسمومیت غذایی در کارخانه آیفون هند باعث اعترض کارکنان شد

مسمومیت غذایی کارکنان یک کارخانه تولید آیفون در کشور هند، باعث اعتراضات در کارخانه فاکسکان شده است و در نهایت، نزدیک به ۷۰ زن و ۲۲ مرد بازداشت شدند. در طول این هفته، مجموعه‌ای از کارمندان کارخانه Sriperumbudur در فاکسکان هند که در حومه چنای قرار دارد، دچار مسمومیت غذایی شده و مراقبت‌های بهداشتی برای آن‌ها ارائه شده است. دولت منطقه روز شنبه این هفته اعلام کرد که شیوع بیماری حاد در میان کارمندان شایع شده است و همین مسمومیت غذایی عامل آن بوده است.

اداره منطقه تیرووالور به رویترز گفته است که ۲۵۶ کارگر در کارخانه، به‌صورت سرپایی درمان شدند و ۱۵۹ نفر هم در بیمارستان بستری شده‌اند. تا روز شنبه، ۱۵۵ نفر از گروه بستری شده ترخیص شده‌اند. حادثه مسمومیت غذایی منجر به مسدود شدن یکی از بزرگراه‌های کلیدی کشور هند در جریان تظاهرات شد و کارگران کارخانه و بستگان آن‌ها هم به حاضرین در این اعتراضات اضافه شدند. به این ترتیب، عبور و مرور در جاده دچار خلل شده و نزدیک به ۷۰ زن در این تظاهرات بازداشت شدند که همگی روز بعد آزاد شدند.

دستگیری بیش از ۹۰ نفر در این اعتراضات

مسمومیت غذایی در کارخانه آیفون هند

یک مقام دولتی افزود که در این اعتراضات، ۲۲ مرد هم در بازداشت پلیس بودند. فاکسکان از اظهار نظر در مورد هر دو موضوع خودداری کرده است و اپل هم تاکنون واکنشی نسبت به این اتفاق نداشته است. مشخص نیست که آیا مسمومیت غذایی و اعتراضات بعد از آن، روی تولید آیفون در این مرکز تاثیر گذاشته است یا خیر. این کارخانه از جولای سال ۲۰۲۰ برای تولید آیفون ۱۱ در کشور هند استفاده می‌شود و قبلا هم برای مونتاژ آیفون XR و آیفون SE استفاده می‌شد. تولید آیفون ۱۲ نیز در این کارخانه در حال انجام است و اگرچه، در ماه می امسال، به دلیل شیوع ویروس کرونا، کارخانه دچار افت در زمینه تولید شده بود.

این اعتراضات، دومین حادثه بزرگی است که منجر به ناآرامی در منطقه شده است و در کمتر از یک سال اخیر، در تاسیسات مربوط به اپل در کشور هند رخ می‌دهد. در سپتامبر سال ۲۰۲۰ هم بیش از ۲ هزار کارمند در کارخانه آیفون ویسترون شورش به راه انداخته بودند و با شکستن شیشه ماشین‌ها و آتش زدن آن‌ها، در این اعتراضات شرکت کردند.

ناآرامی‌ها در آن زمان ناشی از عدم دریافت حقوق کامل کارگران بوده است و به آن‌ها گفته شده بود که بعد از پیوستن کامل به شرکت، حقوق خود را دریافت خواهند کرد. در پاسخ به این شورش و تصمیم مقامات ایالتی مبنی بر اینکه کارخانه قوانین کار را زیر پا گذاشته است، اپل کارخانه ویسترون را تا زمان رسیدگی به مشکلات، در حالت تعلیق قرار داده بود.

بیشتر بخوانید: اپل امکان تعمیر آیفون و مک توسط مشتریان را تا سال ۲۰۲۲ فراهم می‌کند

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال