تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
غول های فناوری

غول های فناوری با پیروی از اپل از روسیه خارج می‌شوند

به گفته یکی از تحلیل‌گران، تصمیم اپل برای خروج از روسیه، احتمالا با ادامه بحران در اوکراین، توسط سایر غول‌های فناوری هم دنبال خواهد شد. اوایل ماه مارس، اپل فروش خود را در روسیه متوقف کرد. حال با گذشت چند روز، تحلیل‌گران اعتقاد دارند که خروج فناوری‌های بزرگ از روسیه یک روند مشخص است که در آینده با سرعت بیشتری اتفاق خواهد افتاد. ایوز تحلیل‌گر ارشد Wedbush می‌گوید: «با اقدام اپل در این هفته برای ممنوعيت فروش محصولات در روسیه، ما انتظار داریم که غول‌های بزرگ فناوری بیشتری در همین مسیر حرکت کرده و با توجه به جنایات وحشتناکی که از اوکراین مخابره می‌شود، طی هفته‌های آینده از روسیه خارج شوند».

علیرغم اینکه اپل هیچ فروشگاهی در روسیه ندارد، اما این شرکت محصولات خود را از طریق ویترین فروشگاه آنلاین خود و از طریق فروشگاه‌های سوم شخص به فروش می‌رساند. غول فناوری مستقر در کوپرتینو، در اوایل ماه مارس به همه این فعالیت‌ها هم پایان داد. اگر بخواهیم به تاثیرات این تصمیم روی صنعت فناوری اشاره کنیم، تحلیل اعلام کرده است که: «قرار گرفتن در معرض نیروهای بزرگ فناوری مانند نام‌های FAANG و اکوسیستم نرم‌افزاری و تراشه، روندی است که ردپای جهانی آن را دنبال می‌کند». ایوز در تخمین‌های خود به بدترین سناریوهای موجود اشاره کرده و خروج کامل دنیای فناوری ایالات متحده از روسیه را به منزله تاثیر ۱ الی ۲ درصدی روی درآمد آن‌ها دانسته است.

استقبال جامعه جهانی از این حرکت

غول های فناوری

ایوز می‌گوید: «این حرکتی است که وال استریت با خوشحالی آن را تحسین می‌کند. با توجه به حمله دلخراش روسیه به اوکراین که در مقابل چشمان جهان اتفاق افتاده است، این حرکت کاملا قابل قبول است». علاوه بر محصولات و سرویس‌های مصرف کننده، ایو معتقد است که بخش امنیت سایبری به‌دلیل جنگ سایبری در افق، در معرض افزایش رشد قرار دارد. این تحلیل‌گر اضافه کرده است که وضعیت فعلی جهان باید شاهد افزایش رشد شرکت‌هایی مانند Crowdstrike و Checkpoint باشد. ایو می‌گوید: «در یک پس زمینه سرمایه‌گذاری روی فناوری، ما معتقد هستیم که بخش امنیت سایبری یک قدرت آشکار است و در سطوح کنونی می‌تواند اهمیت بیشتری داشته باشد».

ایوز هم هدف گذاری خود برای سهام اپل را همچنان بالا نگه داشته و آن را روی ۲۰۰ دلار حفظ می‌کند. شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید. به نظر شما خروج اپل و سایر شرکت‌های فناوری چه تاثیری روی روند حرکت روسیه خواهد داشت؟ چه ضرر و زبان‌هایی به اپل و شرکت‌های بزرگ فناوری به واسطه این تصمیم وارد خواهد شد؟ شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه در بخش کامنت‌ها بنویسید.

بیشتر بخوانید: بزرگ‌ترین فروشگاه اپل در روسیه به‌طور موقت بسته شد

چندی پیش هم فروشگاه بزرگ re:Store بنا به اعلام مدیریت، به‌طور موقت بسته شده و گویا در حال بررسی وضعیت اوضاع عرضه کالا در روسیه هستند.

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *