تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
حذف Apple Pay

روسیه از اپل به دلیل حذف Apple Pay شکایت می‌کند

یک شرکت حقوقی مستقر در روسیه می‌گوید که روس‌ها به‌دلیل اینکه حذف Apple Pay در منطقه باعث خسارت اخلاقی عمدی شده است، یک شکایت دست جمعی ارائه خواهند کرد. کاربران بانک‌های روسی که توسط ایالات متحده و سایر کشورها تحریم شده‌اند، از فوریه ۲۰۲۲ نمی‌توانند از Apple Pay استفاده کنند. اپل روزنه‌ای را هم که امکان استفاده مداوم از آن را از طریق کارت‌های هدیه فراهم می‌کرد، بسته است. با این حال، این شرکت حقوقی در روسیه اعلام کرده است که از اپل به‌دلیل حذف Apple Pay شکایت خواهد کرد. هنوز مشخص نیست که این شرکت در چه مرحله‌ای از شکایت قرار دارد.

شکایت‌ شرکت‌های روسی از اپل

حذف Apple Pay

شریک ارشد کنستانتین لوکویانوف به خبرگزاری تاس گفته است که پرونده‌ها بر این اساس است که چگونه حقوق مردم روسیه توسط بسته شدن یک جانبه و غیر موجه Apple Pay نقض شده است. لوکویانوف می‌گوید که این اقدام اپل باید به‌عنوان آسیب اخلاقی عمدی به روس‌ها تلقی شود. این شرکت از هر کسی که فکر می‌کند با قطع دسترسی اپل به Apple Pay، حقوق‌شان نقض شده است، دعوت می‌کند تا به این شکایت بپیوندند. همچنین مشخص نیست که این شرکت قصد دریافت چه غرامتی را دارد یا اینکه شانس آن برای یک مجموعه اقدامات گروهی را خواهد داشت یا خیر. بخشی از این ادعا که «یک جانبه» بودن اقدام اپل بوده است، نمی‌تواند درست باشد. چرا که بخشی از این قوانین برای دولت آمریکا بوده و اپل مجبور به وضع چنین تحریمی بوده است.

بیشتر بخوانید: اپلیکیشن مخالف روسیه بازهم به اپ استور بازگشت

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *