تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
دزدیده شدن اطلاعات کاربران

سناتور آمریکا از دزدیده شدن اطلاعات کاربران توسط هکرها ابراز نگرانی کرد

سنا اخیرا گزارش‌هایی را منتشر می‌کند که هکرها از قابلیت درخواست به داده‌های اضطراری استفاده کرده و اطلاعاتی از شرکت‌های فناوری مانند اپل را جعل می‌کنند که همین منجر به بررسی یک مسئله حریم خصوصی در آمریکا شده است. روز سه‌شنبه ۹ فروردین (۲۹ مارس)، گزارش منتشر شد که گویا هکرها از حساب‌های ایمیل دولتی و پلیس استفاده کرده و با وانمود کردن به نقش مجری قانون، توانسته‌اند به داده‌هایی از شرکت‌های فناوری دست پیدا کنند. گویا آن‌ها از حساب‌های ایمیل و سرویس‌های متصل به آن‌ها بهره برده‌اند. به‌طور ویژه، هکرها از سرویس «درخواست داده اضطراری» استفاده کرده‌اند و ادعا داشتند که در خطر آسیب قریب الوقوع یا مرگ قرار دارند.

EDR ها و دور زدن قانون حریم خصوصی

دزدیده شدن اطلاعات کاربران

EDR ها بدین ترتیب دون نیاز به حجم دادگاه یا احضاریه، داده‌ها را فورا به مجریان قانون ارائه داده‌اند. با این حال، از آن‌جایی که نمی‌توان به سرعت مشروعیت EDR را تایید کرد، هکرها با این تکنیک توانسته‌اند که به موفقیت برسند. پس از گزارش اولیه و تایید بلومبرگ مبنی بر اینکه اپل هم با برخی از درخواست‌ها موافقت کرده است، این مشکل توجه قانون گذاران سنا را نیز جلب کرد. سناتور ران وایدن در بیانیه‌ای گفته است که این مشکل یک تهدید بزرگ برای امنیت ملی آمریکایی‌ها است. وایدن بیشتر نگران این احتمال بود که برخی از EDR ها ممکن است از آژانس‌های خارجی بوده بوده باشند و دسترسی به اطلاعات به منظور هدف قرار دادن افراد خاص صورت بگیرد.

بیشتر بخوانید: لایحه اجباری برای سایدلود کردن برنامه ها در iOS ارائه خواهد شد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *