تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
کارخانه اصلی آیفون تایوان

کارخانه اصلی آیفون تایوان دچار قطعی برق شد

قطع برق که ۵ میلیون خانوار را در سراسر تایوان تحت تاثیر قرار داد، شرکت پردازشگر آیفون TSMC که در پارک علمی این کشور مستقر شده است را نیز با مشکل روبرو کرد. به گزارش Nikkei Asia، شرکت برق تایوان می‌گوید که یک نقص نامشخص در نیروگاه Hsinta در Kaohsiung رخ داده و مسبب این اتفاق بوده است. این موضوع به‌طور مستقیم باعث خاموشی در سراسر جنوب تایوان شد، اما اثرات بعدی آن هم باعث خاموشی در بخش‌های شمالی و مرکزی این کشور بوده است. TSMC در پارک علمی تایوان و در جنوب این کشور مستقر شده است. مسئولان پارک علمی گزارش داده‌اند که تغییرات ناگهانی و غیرعادی در ولتاژ این کارخانه رخ داده است.

علت قطعی برق و مشکلات پیش‌رو

کارخانه اصلی آیفون تایوان

با این حال، مسئولین همچنین در حال بررسی هستند که آیا تغییرات ولتاژ تاثیری روی پارک داشته است یا خیر. قطع برق می‌تواند باعث از بین رفتن تراشه‌های در حال تولید شود و مشخص نیست که TSMC تراشه گوشی‌های آیفون تولیدی در این شرکت را چه زمانی ساخته است. چند ساعت پس از قطعی، دولت محلی گزارش داده است که برق ۷۵ درصد از خانوارها بازگشته است. این فرایند مستلزم جدا شدن نیروگاه Hsinta از سایر نیروگاه‌ها بوده است و همه آن‌ها باید دوباره راه‌اندازی شوند. وانگ می هوآ، وزیر اقتصاد این کشور گفت: «جنوب تایوان برای احیای دوباره برق به زمان بیش تری دارد. راه‌اندازی مجدد نیروگاه‌ها نیز مدتی طول خواهد کشید».

بیشتر بخوانید: مودم ۵G آیفون ۱۴ به‌طور کامل توسط TSMC ساخته خواهد شد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *