تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
رفع مشکل This Apple ID is not Active

رفع مشکل This Apple ID is not Active

در این مطلب قصد داریم در مورد مشکل برخی از کاربران صحبت کنیم که مخصوصا برای دارندگان ایرانی گوشی‌های آیفون می‌تواند رخ دهد. پیغام «This Apple ID is not Active» یا موارد مشابه آن، هنگامی رخ می‌دهد که کاربران نمی‌توانند با موفقیت وارد اکانت اپل آی دی خود شوند و حتی با مراجعه و ثبت فراموشی رمز عبور در سایت اپل نیز نمی‌توانند وارد شوند. در این هنگام باید گفت که آی دی شما از جانب اپل غیرفعال شده است و قابل استفاده نخواهد بود. اکثر افراد در این هنگام تصویر می‌کنند که در ساخت اکانت توسط خودشان دچار اشتباه شده‌اند یا انگشت اتهام را به سمت فروشنده‌ای می‌برند که این اکانت را با دریافت پول برای‌شان فعال‌سازی کرده است. اما درواقع این‌طور نیست.

چرا این مشکل رخ می‌دهد؟

هنگامی که این پیغام برای شما ظاهر می‌شود، احتمالا یکی از دلایلش اعمال تحریم‌های جدید توسط شرکت‌های آمریکایی برای ایران است. جالب است بدانید که اگر از این اپل آی دی روی اکانت iCloud دستگاه خود استفاده کرده باشید، مشکل بزرگ‌تر شده و در صورت تنظیم کارخانه یا هر روش دیگری، دستگاه شما قفل خواهد شد. بدین ترتیب نمی‌توانید فعال‌سازی دستگاه خود را انجام دهید. در این شرایط بهتر است که به یکی از سوالات امنیتی خود هنگام ساخت اپل آی دی داده‌اید، دستگاه خود را آنلاک کرده و از حالت قفل آی‌کلود خارج کنید. یک روش دیگر هم استفاده از سرویس‌هایی همچون iCloud Remover است که البته هزینه بالایی برای‌تان خواهد داشت.

رفع مشکل This Apple ID is not Active

حل مشکل

برای حل آسان‌تر این مشکل، می‌توانید از قابلیت پشتیبانی آنلاین اپل استفاده کنید. شما در این روش باید به بخش چت آنلاین سایت اپل رفته و از کارشناسانی که ۲۴ ساعته پاسخگوی کاربران هستند، استفاده کنید. در این روش باید به زبان انگلیسی تا حدود مسلط باشید تا بتوانید به زبان انگلیسی با این کارشناسان صحبت کنید. به‌دلیل اعمال تحریم علیه ایران، بهتر است که کارشناس پاسخ‌دهنده، هیچ ردی از شما در ایران پیدا نکند. برای این منظور تنها از یک دستگاه برای ارتباط گیری استفاده کرده و از سرویس تغییر آی پی استفاده کنید. شما در ابتدا باید اطلاعات هویتی خود که هنگام ثبت اپل آی دی ثبت کرده‌اید را به کارشناس مربوطه اعلام کنید. این اطلاعات در بخش Setting گوشی قرار دارد.

سوالات امنیتی را هنگام چت با کارشناس مربوطه بیاد داشته باشید، چرا که شما باید پاسخ درستی به این موارد بدهید. احراز هویت در چندین مرحله انجام خواهد شد و شما باید پاسخ سوالات امنیتی را مو به مو بلد باشید. اگر این مراحل را به‌درستی طی کرده باشید، از طرف کارشناس مربوطه یک لینک جدید برای فعال‌سازی اکانت به شما ارسال خواهد شد و می‌توانید از طریق آن اقدام کنید. ارتباط با بخش پشتیبانی اپل را یک‌بار دیگر باید انجام داده و این‌بار درخواست فعال کردن اپل آی دی خود را ارسال کنید. دقت داشته باشید که کارشناسان مربوطه هر لحظه می‌توانند به شما شک کنند، پس حتما از فردی مسلط به زبان انگلیسی استفاده کرده و سعی کنید که هیچ شک و شبهه‌ای را برایش ایجاد نکنید.

جمع‌بندی

مشکل دی‌اکتیو شدن اکانت اپل آی دی ممکن است برای هر کاربر ایرانی استفاده کننده از محصولات اپل پیش بیاید و دلیلی جز اعمال تحریم توسط آمریکا علیه ایران ندارد. شما باید در نقش یک کاربر غیرایرانی در این موارد عمل کرده و اطلاعات هویتی اکانت اپل آی دی خود را مو به مو بلد باشید. تسلط به زبان انگلیسی و صحبت صحیح با کارشناسان آنلاین اپل، در این زمینه می‌تواند مشکل شما به‌سادگی حل کند. مهم این است که اطلاعات صحیحی را رد و بدل کرده و از سرویس تغییر آی پی استفاده کنید که شما را به‌عنوان یک کاربر آمریکایی به پشتیبان بشناساند.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *